piątek, 29 sierpnia 2014

Wielka Brytania: Londyn - Karnawał Notting Hill


Każdego roku pod koniec sierpnia ( ostatnia niedziela i ostatni poniedziałek) w jednej z londyńskich dzielnic odbywa się karnawał. 
Tłumy mieszkańców Londynu i turystów przyjeżdżają do Notting Hill by zobaczyć zespoły przebrane w zespoły tańczące w rytm muzyki. 

Zapoczątkowany ponad 50 lat temu przez imigrantów z Karaibów, których w Londynie nie brakuje o czym świadczy m. in ilość barów i restauracji z tego rejonu świata cieszy się ogromną popularnością. 

W okolicach Notting Hill przy wszystkich stacjach metra stoją wolontariusze z mapkami z trasą parady. 

Aby zobaczyć karnawał przyszłam na miejsce dwie godziny przed paradą aby zapewnić sobie dobry widok i móc zrobić w miarę dobre zdjęcia. Opłacało się. Więcej ludzi pomyślało podobnie i już na godzinę przed rozpoczęciem wszystkie miejsca były szczelnie wypełnione. 

Mogę powiedzieć jedno - wrażenia z karnawału są niesamowite!!! Wydaje mi się jednak, że drugi raz nie odważę się go zobaczyć. Uliczki Notting Hill są stosunkowo wąskie by pomieścić tłumy, które przychodzą. Wyjście graniczy z cudem bo w miarę trwania karnawału pijanych ludzi przybywa co jeszcze bardziej utrudnia wydostanie się. Stacje metra i autobusy wypełnione są po brzegi. Powrót do domu, który z tej części miasta zajmuje mi około 45 min zajął mi prawie 4h.













Brak komentarzy:

Prześlij komentarz